image

PeyamaKurd - Ukrayna'daki Donbas bölgesinde devam eden krizle ilgili açıklamada bulunan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, "Rusya'nın agresif tavırlarını" yakından takip ettiklerini ve bölgedeki müttefiklerle yakın görüşmeleri sürdürdüklerini ifade etti.

Beyaz Saray'da günlük basın brifinginde konuşan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Ukrayna'da devam eden krize ilişkin değerlendirmelere yer verdi.

Psaki açıklamasında, Donbas bölgesindeki gerginliği anlık olarak yakından takip ettiklerini kaydederek, başta Joe Biden olmak üzere ABD'li yetkililerin son bir haftada Ukraynalı mevkidaşları ile görüşmelerinde bu ülkeye olan desteklerini vurguladıklarını kaydetti.

Basının "Rusya'nın artan agresifliği karşısında ne yapacaksınız?" şeklindeki bir soruya yanıt veren Psaki, "Bunun görünür ve görünmez sonuçları olacaktır, bunun altını çizeyim. Bölgedeki müttefiklerle çok yakın koordinasyon ve görüşme halindeyiz" sözlerine yer verdi.

Psaki, bölgedeki askeri hareketlilik konusunda istihbarat paylaşımı gibi konularda da müttefik ülkelerle iş birliği yaptıklarını belirterek, diplomatik görüşmelerin detaylarına girmeyeceğini vurguladı.