image

PeyamaKurd - Rojava'da Heseke’deki Geweran cezaevi saldırısının ardından yaşanan çatışmalarda 175 IŞİD üyesinin öldürüldüğünü bildiren DSG Genel Komutanlığı, 27 DSG savaşçısının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Terör örgütü IŞİD teröristleri geçtiğimiz Cuma günü Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) kontrolü altındaki Rojava’nın Haseke kentindeki Geweran Hapishanesi’ne saldırı düzenledi. Saldırının ardından IŞİD ile DSG savaşçıları arasında başlayan çatışmalar 3 gündür devam ediyor.

Bölgedeki çatışmalarla ilgili Rudaw'ın aktardığına göre, DSG ve Asayiş güçlerinin cezaevinin etrafını tamamen ablukaya aldığı ve IŞİD’lilere “teslim ol” çağrısı yaptığı kaydedildi.

Yaşanan çatışmaların önceki günlere oranla daha az olduğunu aktaran yerel kaynak, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının cezaevi üzerinden alçak uçuş yaptığını vurguladı.

DSG Genel Komutanlığı, son üç gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 175 IŞİD mensubunun öldürüldüğünü ve 27 savaşçının da hayatını kaybettiğini açıkladı.