image

PeyamaKurd - Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Ebdi, Türk devletinin işgal tehditlerinin terör örgütü IŞİD'in hücre yapılanmalarına yönelik mücadeleyi aksattığını hatırlatarak, hiçbir zaman komşu ülkeler ile askeri çözüm seçeneğinden yana olmadıklarını dile getirdi.

Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetim Genel Meclisi, Öz Savunma Güçleri kanununu görüşmek üzere Eyn İsa’da bulunan merkez binasında toplantı yaptı.

Mazlum Ebdi, bölgedeki askeri ve siyasi gelişmeleri değerlendirdi. DSG'nin IŞİD'in bitirilmesinin ardından hücre yapılanmalarına ilişkin mücadelenin devam ettiğini ifade eden Ebdi, Türk devleti ve bağlı grupların tehditlerinin mücadelelerini aksattığını belirtti.

DSG’nin bölgeye yönelik her türlü tehdide karşı her daim hazır olduğunu vurgulayan Ebdi, hiçbir zaman komşu ülkeler ile askeri çözümden yana olmadıklarını da söyledi. DSG’nin yeniden örgütlendiğini de kaydeden Ebdi, 15 askeri meclisin kurulduğunu ve her meclisin kurulduğu bölgedeki gençlerden oluştuğunu aktardı.