image

PeyamaKurd Özel - Demokratik Suriye Güçleri (DSG) tarafından “Terörü Bitirme Savaşı” kapsamında bölgelerin terör örgütü IŞİD’den kurtarılması için son operasyona dün gece sivillerin tahliye edilmesi ile beraber başlandı.

IŞİD teröristlerini ve ailelerini taşıyan 6 konvoyun gönderilmesinin ardından Bagoz’da örgüte yönelik son operasyona başlandı.

DSG’nin, IŞİD’i askeri anlamda bitirmesine sayılı günler kala dünya medyası DSG’nin bu başarısını ‘Canlı yayın ve Son Dakika’ haberleri ile sıcak bir biçimde servis ettiler.

Özellikle Amerikan CNN kanalı ‘CNN, Kuzey Suriye’de (Rojava)’ yayını ile Rojava’dan canlı yayın yaptı. Canlı yayında, “DSG güçlerinin sivilleri tahliye ettikten sonra operasyona başlayacağı ayrıca IŞİD’in askeri anlamda son anlarını yaşadığı” ifade edildi.

Dünya medyası ana omurgasını Kürtlerin oluşturduğu DSG’ye şükran duyarken, aynı dakikalarda Türkiye medyası ‘Fıratın doğusunda (Rojava) DSG güçlerini terörist ilan ederek, Türk siyasetçilerinin savaş brifingleri vermekle’ görev yapmaktaydı.

Türk medyası suskunluğunu bozmazken, dünya medyası Kürt güçlerini kahraman ilan etmekle meşguldü.

SON DURUM | DSG’nin terör örgütü IŞİD’e karşı son operasyonu şu sıralarda devam etmekte ve DSG ilerleyişini büyük bir özveri ve başarı ile sürdürmekte.