image

PeyamaKurd - Ekonomik krizle boğuşan İran’a acil çözümler bulunması gerektiğini belirten İranlı lider Hamaney, konuyla ilgili yetkililere çözüm için uyarılarda bulundu.

ABD yaptırımlarından etkilenen ülke ekonomisindeki sıkıntıların üstesinden gelinmesini için "olağanüstü çaba" sarf etmeleri gerektiğini belirten İranlı lider Ayetullah Ali Hamaney, yetkililerden acil çözüm istedi. Hamaney, "Bu ülkede çözemeyeceğimiz bir sorun yok. Yetkililerin, mevcut ekonomik zorluğun aşılmasını ve bu sayede düşmanın hayal kırıklığına uğramasını sağlayacak çözümleri bulması gerekiyor" ifadesini kullandı.

Ekonomik kriz ile mücadele ederek üstesinden gelebileceklerini belirten Hamaney, İran'ın kendi doğal kaynaklarına ve insan gücüne güvenmek suretiyle ABD yaptırımlarının oluşturduğu baskıya direnebileceğini ifade etti.

Hamaney açıklamasının devamında, "ülkedeki bu ekonomik zorluklara çözüm bulabilmek ve acımasız Amerikan yaptırımlarına karşı koyabilmek için olağanüstü çaba göstermemiz lazım. Ciddi kararlar alınmalı" sözlerine yer verdi.