image

PeyamaKurd - Türkiye'de bir iktidar değişimi olacağını dile getiren Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, "Özel olarak cilalanıp parlatılan, havası, parası, rüzgarı çok olan muhalefet partilerini iktidara getirmeye kalkarsan; bunlardan bu millete, ülkeye bir hayır gelmez" ifadesini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Rize’de sandık baş müşahitleri toplantısında yaptığı açıklamada Türkiye’de bir iktidar değişimi olacağını dile getirdi.

Buradaki açıklamalarında, "Mevcut iktidar gidecek ama burada en önemli nokta; yerine ne geleceği" diyen Fatih Erbakan konuşmalarında şu ifadelere yer verdi:

"Yağmurdan kaçarken doluya tutulursak, o zaman yaptığımız işten bir hayır gelmez. Dimyat'a pirince giderken, elimizdeki bulgurdan olursak o zaman yaptığımız işten bir hayır gelmez.

Gerçi şu anda elimizde bulgur var demek bile çok zor ama bir atasözü olarak ifade ettim. Neyi kastediyorum; mevcut iktidarı değiştirirken yerine geçireceğimiz konusunda çok dikkatli olmamız lazım."