image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Menteşe Atatürk Bulvarı'nda Marmaris - Datça Yolu, Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Bodrum Devlet Hastanesi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törende konuştu.

Erdoğan'ın hedefinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 6 yılı aşkın süredir tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş vardı. Altılı Masa'da herkesten ayrı ses çıktığını belirten Erdoğan, iktidarın başarılarına karşı tahammülsüzlükleri olduğunu söyledi.

CHP'yi eleştirdiği sırada kuvvet komutanlarının kendisini alkışlamasına gelen tepkilere dair de konuşan Erdoğan "Komutanlarla yaşadığımız sevince tahammül edemediler" dedi. Af tartışmaları ve Demirtaş için "O teröristler oradan çıkamaz" diye belirtti.

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şu şekilde:

“Bay Kemal sen teröristlerle dirsek direğe dolaştın. O teröristler oradan kolay kolay çıkamaz. Diyarbakır'da 51 vatandaşımızın ölümüne neden olan Demirtaş değil miydi? Çıkmış bu, onları çıkaracağım diyor. Bu millet sana bu yolu açmaz. Bu millet kan emicilere, bu ülkede yol vermez. Ben milletime güveniyorum.

Bir masa kurmuşlar, etrafındaki herkesten ayrı ses çıkıyor, herkes ayrı hesap yapıyor. Bunlar Anayasa'yı da okumamışlar. Daha seçilmemişsin, seçilmediğin halde nasıl hemen seçime gideriz diyorsun? Masanın altında, üstünde sakladıkları gözükmeyen ortakları ayrı telden çalıyor.

Ortada fol yok, yumurta yok. Bunlar sadece zarar dostudur. Ülkenin ve milletin iyiliklerini istediği tek bir örnek görülmemiştir. Her eser ve hizmeti nasıl bunlara rağmen yaptıysak Türkiye Yüzyılı'nı da aynı şekilde hayata geçireceğiz.”