image

PeyamaKurd - Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Faizi indireceğiz ve indiriyoruz. Bilin ki enflasyon da inecek, daha da düşecek" açıklamasında bulundu. Erdoğan konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na da yüklendi.

Erdoğan, Giresun'da Çotanak Spor Kompleksi, Aksu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Doğalgaz Dağıtım Hattı Altyapı Projesi ile yapımı toplanan diğer projelerin toplu açılış töreninde bir konuşma yaptı.

Erdoğan konuşmasında, "Faizi indireceğiz ve indiriyoruz. Bilin ki enflasyon da inecek, daha da düşecek" ifadelerini kullandı.

"Kuru yeniden istikrara kavuşturduk"

"Geçtiğimiz Aralık ayının 20'sine kadar döviz kurunda yaşanan suni dalgalanmanın önünü nasıl kestiğimizi 20 Aralık itibarı ile biliyorsunuz" sözlerini dile getiren Erdoğan "Önce piyasanın kendi dinamikleri içinde bu dalgalanmanın durulmasını bekledik. Baktık bu iş milletimize ciddi zararlar verecek bir yere doğru gidiyor hemen tedbirlerimizi aldık, mekanizmalarımızı kurduk ve kuru tekrar istikrara kavuşturduk" dedi.

"Faizi indireceğiz ve indiriyoruz"

"Enflasyonun sizlerin üzerinde ciddi bir yük haline dönüştüğünü biliyoruz, görüyoruz" diyen Erdoğan "Faizi indireceğiz ve indiriyoruz. Bilin ki enflasyon da inecek, daha düşecek" şeklinde konuştu.

"Döviz kuru istikrara kavuşur, enflasyon düşer, pahalılık ortadan kalkar, bunların hepsi de gelip geçicidir" diyen Erdoğan "Ama üretimde, istihdamda, ihracatta yakaladığımız başarılar kalıcıdır" ifadelerini kullandı. Erdoğan "Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmeden aldığımız her nefes, içtiğimiz her yudum su, yediğimiz her lokma bize zehirdir" ifadelerine yer verdi.