image

PeyamaKurd - Rejim ailesinden olmasına rağmen Beşar Esad'a açıkça karşı çıkan ve yurt dışında yaşayan Firas Esad, Beşar Esad'a açık mektup yazdı.

2011 ayaklanmalarından beri muhalif tutumuyla bilinen Beşar Esad'ın amcasının oğlu Firas Esad, Beşar Esad'a yönelik açık bir mektup kaleme aldı.

Facebook sayfasında yayınladığı bu mektupta Beşar Esad'a "Suriye halkının sana karşı ayaklanması benim suçum değil. Sen onları çıldırttın ve umutsuzluğa sürükledin… Masum insanları öldürmen, işkence etmen, hapishanede kadınlara tecavüz edilmesi benim suçum değil... Kalbim, şehit düşmüş on binlerce zavallı Suriyeli genç için üzülüyor” diyerek seslendi.

Beşar Esad'ın rejim saflarında kendileri için savaştırdığı Suriyeli gençlere de üzüldüğünü söyleyen Firas Esad, "Rami Makhlou'nun oğlu Dubai'de araba ve uçaklarıyla övünürken, neden El Masyaf, Tartus veya Humus'un oğlu ölmek zorunda?" ifadesini kullandı.

Firas, Beşar Esad'ın kardeşleri için "Hiçbirinin zarar etmesini istemiyorum. Fakat dökülen kanlar ne olacak? Kanı dökülenler sizin gibi insan değil mi? Sizin çocuklarınız fakir çocuklardan daha mı değerli?" sözlerine yer verdi.