image

PeyamaKurd- Fransa'da terör örgütü IŞİD tarafından düzenlenen saldırılarda hayatta kalmayı başaran 44 kişi, “IŞİD’e karşı savaşan Kürtlere sahip çıkalım” başlıklı dünya liderlerine seslendikleri bir mektup kaleme aldılar.

Fransa’nın başkenti Paris’te 13 Kasım 2015 tarihinde terör örgütü IŞİD tarafından Paris'in birçok noktasını hedef alan saldırılarda en az 131 hayatını kaybettiği ve 413 kişinin de yaralandığı saldırılardan sonra hayatta kalmayı başaran 44 kişi Le Parisien gazetesine bir mektup gönderdiler.

Terör örgütü IŞİD saldırılarının mağduru 44 kişi tarafından kaleme alınan ve Fransız le Parisien gazetesinde yayınlanan mektup, "Terörden kurtulan bizler Türk ordusu tarafından saldırıya uğrayan Suriye'nin kuzeyindeki halklara olan desteğimiz ve dayanışmamızı ilan ediyoruz" diye belirtti.

Kürtler, Araplar, Ezidiler, Türkmenler ve Asurilerin Avrupa’nın düşmanı IŞİD ile savaştığını belirten terör mağdurları, "Bugün eğer barış ve huzur içinde yaşıyorsak bunu onların mücadelesine borçluyuz. 9 Ekim'den bu yana Suriye'de bulunan bu toplumlar uluslararası hukuka aykırı bir şekilde saldırıya uğradılar ve işgal edildiler" diyerek batılı liderlerin Kürtleri yalnız bıraktığını dile getirdi.

Türkiye’nin Rojava’ya yönelik operasyonuna da sert bir şekilde karşı çıkan Fransız mağdurlar, “Terörizmden kurtulanlar olarak, tahmin edilemeyecek bir borcumuz olan bu insanların sürekli saldırılara maruz kalmalarına sessiz ve kayıtsız kalmamız imkansız. Paris’teki saldırılardan sonra katillerimize karşı müdahale etmekte tereddüt etmeyen Kürtlerin bugün saldırıya uğramasından sonra Fransa’nın ve uluslararası toplumun pasifliğine kızgınım.

Arkadaşlarımıza, dağların ötesine. "