image

PeyamaKurd - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, DEVA ve Gelecek Partisi ile bir sonraki seçim için işbirliği yapılabileceği açıklamasına karşı cepheden yanıt geldi.

Katıldığı bir televizyon programında seçim ittifakı hakkında değerlendirmelerde bulunan Akşener, Ali Babacan'ın liderliğindeki DEVA Partisi ve Ahmet Davutoğlu'nun liderliğindeki Gelecek Partisi ile bir sonraki seçim için işbirliği yapılabileceği açıklamasında bulunmuştu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gelecek Partili kaynaklar, zaman zaman İYİ Partili yetkililerle görüşmelerin gerçekleştiğini ancak bu görüşmelerin hiçbirinde seçim ittifakının gündeme gelmediğini belittiler.

BBC’ye konuşan Gelecek Partili yetkili, “Seçim döneminde bu tür konular gündeme gelebilir. Ama henüz konuşmamamız lazım. Çünkü biz yeni kurulan bir partiyiz ve arazide zemin bulmamız lazım. Arazide zemin bulmadan bunları konuşursanız, zemin kaybedersiniz. O nedenle biz şimdiden konuşmamaya itina gösteriyoruz” ifadesini kullandı.

Öte yandan DEVA Partisi yöneticileri de, Gelecek Partisi ile benzer kaygılar nedeniyle şimdiden ittifakı konuşmanın doğru olmadığı görüşünde.