image

PeyamaKurd - Ukrayna'daki savaş ve tahıl koridorunu görüşmek üzere Guterres'in Erdoğan ve Zelenskiy ile Ukrayna'da görüşeceği belirtildi.

BM Sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Gutuerres'in, 18 Ağustos'ta Ukrayna'nın Lviv kentinde Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşeceği, 20 Ağustos'ta da İstanbul'daki tahıl koordinasyon merkezini ziyaret edeceği belirtildi.

Günlük basın toplantısında gündemi değerlendiren BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Guterrres'in Zelenskiy'nin daveti üzerine Lviv kentine gideceğini vurguladı.

Üç lider Lviv'de bir araya gelecek!

Sözcü Dujarric açıklamasında, Antonio Guterres'in Lviv'de Zelenskiy ve Erdoğan ile üçlü bir görüşme yapacağını belirterek, Genel Sekreter'in 19 Ağustos'ta Odessa kentine geçeceğini ifade etti.

Ayrıca açıklamada Sözcü Guterres'in Erdoğan'ın daveti üzerine Ukrayna ziyaretinin ardından 20 Ağustos Cumartesi günü Ukrayna tahılının sevkiyatı için İstanbul'da kurulan Müşterek Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret edeceğini vurguladı.