image

PeyamaKurd - İsrail'e yönelik tehdit açıklamalarda bulunan İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Filistin'deki sorunların asli suçlusunun Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra Osmanlı Devleti'nin Asya'daki topraklarını aralarında paylaşan Batılı devletler olduğunu dile getirdi.

Ali Hamaney, Kudüs Günü dolayısıyla canlı yayında bir konuşma gerçekleştirdi.

Hamaney, Birleşmiş Milletlerin (BM) Filistin ve Yemen'deki Müslümanların korunmasına ilişkin görevini yerine getirmediğini belirterek, "Sözde BM ve uluslararası insan hakları kuruluşları, Müslümanların korunması söz konusu olduğunda fonksiyonunu yerine getirmiyor. Sözde insan hakları örgütleri de ölüdür" ifadesini kullandı.

İsrail'e yönelik tehditlerini sürdüren Hamaney, ABD'nin temel politikalarından birinin İsrail'in bölgedeki varlığını normalleştirmek olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Bölgede Amerika'nın köleleri gibi hareket eden bazı Arap toplulukları da ekonomik bağlar ve benzeri şeyler kurarak bu normalleşmeye zemin hazırlıyor. Bu çabalar tamamen yararsız ve nafiledir. Siyonist rejim ölümcül bir kanserdir ve bu bölgeye zararlıdır. Kuşkusuz kökünden sökülüp yok edilecek."