image

PeyamaKurd- HDP Ankara’da 4'üncü Olağan Büyük Kongresi'ni gerçekleştiriyor. Partinin Eş Genel Başkanlığı için Pervin Buldan ve Mithat Sancar aday gösterilecek.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 4’üncü Olağan Kongresi, Ankara Spor Salonu’nda (Arena) yoğun bir ilgi ile başladı.

Sabah erken saatlerinden itibaren kongre salonunda önünde toplanmaya başlayan partililer kongre salonunda bir araya geldi

Kongreye yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı belirtiliyor.

Yeni dönem siyaseti ve partinin yetkili kurullarının oluşturulacağı kongrede, partinin Eş Genel Başkanlığı için Pervin Buldan ve Mithat Sancar aday gösterilecek.

28 ülkeden kongreye yoğun katılım

Tunus, Filistin, Ürdün, Fas, Kıbrıs, İsveç, Batı Şeria, Fransa, Galiçya, Almanya, Avusturalya, Lübnan,Yunanistan, Bask, Mısır, İtalya, Katalonya, Danimarka, Norveç, İngiltere, İskoçya, Portekiz, Finlandiya, İsviçre, İspanya, Ermenistan ve Irak başta olmak üzere 28 farklı ülkeden konuk HDP kongresine katıldı.  

Temelli: Bu onurlu halkın hizmetinde olmaya devam edeceğim

Görevi Mithat Sancar’a devredecek olan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli kongrede yaptığı konuşmasında, “İki yıl önce başladığımız bu yolda ben Sezai Temelli idim, sizler sayesinde Heval Sezai oldum. Bu onurlu halkın hizmetinde olmaya devam edeceğim" dedi.

Buldan: Ülkeyi yönetmeye geliyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise AKP ve MHP dışında tüm siyasi partilere demokrasi ittifakı çağrısında bulunarak, “Sadece kentleri değil, bizler, artık bu  ülkeyi yöneteceğiz ve yönetmeye geliyoruz” ifadesini kullandı.

Kongre katılımcıların konuşmaları ile sürüyor.