image

PeyamaKurd - HDP İstanbul milletvekili Ali Kenanoğlu, AK Parti ile birçok konuda temaslarının olduğunu ifade ederek, AK Parti ile görüştüklerini ve görüşeceklerini dile getirdi.

İstanbul’daki seçimler yaklaştıkça partiler arası mekik dokumalar da arttı. 31 Mart yerel seçimlerinde izlediği politikanın tersine bir politika izleyen iktidar partisi AKP’de, Abdullah Öcalan’ın 8 yıl aradan sonra avukatlarıyla görüşmesine izin vermesi dikkat çekti.

Son olarak ise AKP’nin seçim öncesi terör üzerinde suçladığı HDP ile görüşüldüğü ortaya çıktı. TV5’te Mustafa Yılmaz’ın sunduğu ‘Kulis Ankara’ programına konuk olan HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, AKP ile görüştüklerini açıkladı.

"Çözüm İçin Görüşüyoruz"

Ali Kenanoğlu, AKP ile görüştüklerini ifade ederek, sorunların çözülmesi noktasında birçok birimde görüştüklerini dile getirdi.

İlgili kişilerin iktidar partisiyle temaslarını devam ettirdiğini kaydeden Kenanoğlu, “Bir pazarlıktan bahsetmiyoruz, ama sorunların çözülmesi konusunda bir görüşme. Yani partimizin çeşitli organlarından çeşitli arkadaşlarımız, bu konularla ilgili görüşüyorlar” diye konuştu.