image

PeyamaKurd- HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer ile Siirt vekili Meral Danış Beştaş’ın bulunduğu heyet dün Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP), Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK), Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK), Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi (KDP-T) ve İnsan ve Özgürlük Partisine ziyaret gerçekleştirdi. 

HDP Diyarbakır İl Yöneticisi Filiz Buluttekin’in ve il yöneticilerinin bulunduğu heyet ziyaret gerçekleştirdiği partilerin yönetici tarafından kapıda karşılandı.  Ziyareti memnuniyetle karşılayan partilerin yöneticileri,  ittifak için diyalogları sürdürme gerektiğini vurguladı. 

Görüşmelere yönelik konuşan Taşçıer, "Diyaloğun devam etmesi,  Kürt Ulusal birliği konusunda nasıl adımların atacağı konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Bunlarla ilgili diyalogların stratejik olduğu ve mutlaka devam etmesi konusunda hem fikir olduk. Çalışmalarımızın hızlı devam etmesi konusunda görüş birliğine vardık. 

Seçim öncesi sürdürülen çalışmalar, seçim sonrasında da devam etmesini konuştuk. Bunda da hem fikir olduk. Bundan sonraki süreçlerde Kürt ve Kürdistani partilerle diyaloğumuz daha örgütlü ve sistemli bir şekilde devam edecek" ifadelerini kullandı.