image

PeyamaKurd - HDP Ekonomi ve Tarım Komisyonu’ndan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan Turan, Türkiye’deki ekonomik çalkantıya dair ilginç bir benzetme yaparak değerlendirmelerde bulundu. 

“Türkiye’nin içinde olduğu ekonomik kriz bir çöküşe dönüşmüşken iktidar bu defa Süpermen arayışları içerisine girdi” diyen HDP’li Turan, “Mehmet Şimşek’in ekonominin başına getirilmesiyle birlikte zannediyor ki Türkiye’nin temel yapısal problemleri çözülecek ve ekonomi rayına oturacak” dedi.

“Türkiye ekonomisi Süpermenlerle düzelmesi mümkün olmayan bir ekonomidir”

“Türkiye ekonomisi Süpermenlerle düzelmesi mümkün olmayan bir ekonomidir” diyen Rıdvan Turan, “Türkiye daha iyi üreten, katma değerli mal üreten ve elde ettiği geliri de kendi içerisinde adaletli bir biçimde paylaşacak bir ekonomik perspektife sahip olmadığı sürece Süpermenlerin Türkiye ekonomisini düzeltebilmesi, içinde olduğu krizden çıkarabilmesi mümkün değildir” diye ekledi. 

 “Türkiye’nin içinde olduğu ekonomik kriz bir çöküşe dönüşmüşken iktidar bu defa ‘Süpermen’ arayışları içerisine girdi. Mehmet Şimşek’in ekonominin başına getirilmesiyle birlikte zannediyor ki Türkiye’nin temel yapısal problemleri çözülecek ve ekonomi rayına oturacak” diyen Turan, “Sanki krizin sebebi kendileri değil de başkalarıymış gibi dışarıdan ekonomiye bir başka isim atamak suretiyle var sayılıyor ki ülkedeki iktisadi dengeler düzene girecek. Öncelikle sunu şöyleyeyim: Türkiye ekonomisi Süpermenlerle düzelmesi mümkün olmayan bir ekonomidir” diye konuştu.