image

PeyamaKurd - Yeşil Sol Parti (YSP) il eş sözcüleri ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) il eşbaşkanları, Yeşil Sol Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, toplantının açılış konuşmasını yaptı.

Üçüncü yolun siyasi çizgileri olduğunu belirten HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Buradayız, konuşuyoruz, eleştireceğiz, özeleştiri vereceğiz, sorumlulukların gereğini eksiksiz yerine getireceğiz ve yolumuza devam edeceğiz” diye belirtti.

‘Sonuçların gereklerini yerine getireceğiz’

Sancar, şöyle devam etti: “Seçimler ve sonrasıyla ilgili değerlendirme toplantılarımız devam ediyor. Zorlu bir dönemi geride bıraktık. Bu dönemi bütün boyutlarıyla ele almak, tartışmak ve bundan gerekli sonuçları çıkarmak için her düzeyde tartışmaları sürdürüyoruz. Halk toplantıları da devam edecek ve sonunda konferans ve ardından kongre süreci ile tamamlayacağız. Konferans ve kongre süreçlerinde bu tartışmalardan çıkardığımız sonuçların gereklerini yerine getireceğiz.”

‘Kendimizi yenilemeliyiz’

“Önümüzdeki dönemin görevlerini yerine getirme konusunda eksikliklerimiz derinleşebilir” diyen Mithat Sancar şunları belirtti: “

Kısacası bu süreçte sorgulama yaparken, eksik ve yanlışlarımızı samimi bir şekilde masaya yatırıyoruz. Çünkü bu adaletsiz ve baskıcı rejim bütün hızıyla, icraatlarıyla devam ediyor ve mücadele öncülerini bekliyor. Mücadele ve öncülük rolünü üstleneceksek elbette kendimizi yenileme gibi bir ihtiyacımız olduğunu görmek zorundayız.”