image

PeyamaKurd- Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır'da düzenlediği ‘Yerel Seçim Çalıştayı' ile yerel seçim çalışmalarına başladı. Çalıştayda konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan "24 Haziran'da Türkiye halklarının ortak mücadelesiyle Parlamento'da güçlü temsiliyete giden yolu başarıyla tamamladık. HDP'siz bir Parlamento öngörülüyordu fakat biz HDP'nin temsiliyetini Türklerin, Kürtlerin, Ermenilerin, Süryanilerin, Arapların, kadınların gençlerin olduğu bir temsiliyeti sağladık" ifadelerini kullandı.

Buldan konuşmasına şöyle devam etti: "Bunu başarabilirsek, bu hükümeti çözülmeye götürecek. Bu aynı zamanda kayyum zihniyetinin ve tahakkümcü zihniyetin çöküşü anlamına gelecek. Bunu başarabilmek için seferberlik ruhu ile çalışacağız. 

Her gün kayyum tehditleri savurmaları kaybettiklerinin göstergesidir. O kayyumlar gidecek. Önceki seçimlerde kısmi ittifaklar gerçekleştirsek de bu yeterli değildi. Bu seçimde daha geniş bir ittifakı geliştirmeyi önemsiyoruz. Bütün Kürt partilerinin güç birliği yaparak bu seçimleri birlikte kazanmasının elzem olduğunu ifade etmek istiyorum.”