image

PeyamaKurd - Türkiye 31 Mart 2024’te yeni belediye başkanları seçmek için sandık başına gidecek. Seçimlere 4 ay kala partilerde adaylık başvuru süreci devam ediyor. 

HEDEP’in yerel seçimlerde Türkiye geneli aday çıkaracağı yönünde karar alması siyaset gündemini hareketlendirdi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Şırnak Milletvekili ve HEDEP sözcüsü Ayşegül Doğan, “AKP ile HEDEP arasında pazarlıklar yapıldığını biliyoruz” diyen CHP’li Ali Haydar Fırat’a sert tepki gösterdi.

AK Parti-HDP gizli pazarlık yapıyor iddiası

CHP PM Üyesi Ali Haydar Fırat, “AKP ile HEDEP arasında pazarlıklar yapıldığını biliyoruz. İstanbul’da aday çıkartmaları için görüşmeleri var” dedi. 

Gizli protokol’ bizim işimiz değil’

CHP’li Fırat’a yanıt veren Ayşegül Doğan, “On yıllardır hukuk siyasetin sopası olamaz, olmamalıdır diyoruz. Ağır bedellerle, buna karşı özgürlük, eşitlik, adalet ve barış mücadelesi veriyoruz. 

Size tavsiyem, iddia dahi olamayacak bu spekülatif, algı yaratmaya dönük yorumlarınızı yapmadan önce, eski gazeteci, yeni siyasetçi olarak olası kaynaklarınıza dikkat etmenizdir. Aksi takdirde yalan haber yaymaktan en hafif deyimiyle mahcup olabilirsiniz! Yeri gelmişken hatırlatayım, “gizli protokol” yapmak bizim işimiz değil!” dedi.