image

PeyamaKurd - Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş, ittifak adayı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Belediye Başkanı’na “Hırsız bizim hırsızımız” diyerek sahip çıktı.

Cumhur İttifakı’nın seçim çalışması kapsamında Mersin’in Çamlıyayla İlçesinde konuşan AKP’li ilçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş, önceki dönem belediye başkanlığına seçilen ve ittifak kapsamında yeniden aday gösterilen MHP’li İsmail Tepebağlı’nı savunmaya çalışırken skandal sözler kullandı.

Yetiş, tüm şaibelere karşın Tepebağlı’nın seçimleri kazanması gerektiğini belirtti. Belediye başkan adayları konusunda birçok iddianın gündeme geldiğini hatırlatan Yetiş, “Mevcut başkanımıza ‘hırsız’ diyen de, ‘yanlış yapıyor’ diyen de oldu. Ben de diyorum ki; vatan hainlerinin yanında yer almaktansa hırsız bizim hırsızımız arkadaşlar, biz yanında yer alırız. Yarın bunun bedelini çok ağır öderiz. Yarın burayı Allah korusun kaybetme durumunda biz bunun hesabını veremeyiz” dedi.

Kullandığı ifadelerin çarpıtıldığını öne süren Yetiş, “Bir takım kişiler, toplantıda konuşulan bazı meseleleri ya anlayamadığı için ya da bilinçli olarak çarpıtarak, konuşmadan bazı kısımları makaslayarak, ittifak adayımıza bizim ifade etmek istemediğimiz yakıştırmaları yaftalamıştır. İttifak ortağımız MHP’ye gönül veren kardeşlerimizde ve belediye başkanımızda bir kırgınlık oluştuysa özür dilemekten de geri durmayız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Yetiş’in sözlerini değerlendirerek, AKP ilçe başkanlığında kullanılan ifadelerin “itiraf” olduğunu söyledi. Yetiş’in Cumhur İttifakı’na oy vermeyenleri vatan hainliği ile suçladığını hatırlatan Başarır, “AKP İlçe Başkanı, kendilerine oy vermeyenleri vatan haini ilan ediyor, yetmiyor kendi adayının hırsız olduğunu kabul ediyor. Bu ilçe başkanı cesareti nereden alıyor? Tabi ki mensubu olduğu partinin en üst düzey makamındaki kişinin yaptığı açıklamalardan alıyor. Elbette kılavuz karga olunca ağzından da bu cümleler dökülüyor” şeklinde konuştu.