image

PeyamaKurd - İdlib kentinde sığınmacıların kaldığı bir kampın yakınındaki mühimmat deposunda meydana gelen patlamada 3 kişi hayatını kaybettiği, söz konusu patlamanın bir hava saldırısında yaşandığı belirtildi.

Patlama ile ilgili bölgedeki ajanslardan AFP, patlamanın meydana geldiği binanın tamamının çöktüğünü ve geriye hiçbir şey kalmadığını, sivil savunma ekiplerinin İdlib'in kuzeydoğu kırsalında bulunan el-Fuah köyünün yakınındaki kampta çıkan yangını söndürmeye çalıştığını duyurdu.

Fransız haber ajansına (AFP) konuşan SOHR Direktörü Rami Abdurrahman açıklamasında, patlamanın militan gruplardan birine ait bir mühimmat deposunda meydana geldiğini, depoda bomba ve patlayıcı cihazların üretildiğini kaydetti.

Ayrıca Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne (SOHR) göre, patlamada deponun yakınında yaşayan 2 savaşçı ve 1 kadın hayatını kaybederken, kampta yaşayan 6 kişi de yaralandı.

SOHR Direktörü Abdurrahman açıklamasında, patlamanın bir hava saldırısından kaynaklanmış olabileceğini, ancak patlamanın kim tarafından gerçekleştirildiğinin bilinmediğini dile getirdi.

Gözlemevi’ne göre patlamanın hava saldırısından kaynaklanmış olabileceğini ileri sürdü.