image

PeyamaKurd - Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Çok helalleşeceğimiz şey var, yarından sonra bunlar konuşulacak. Ben bunların peşini bırakmayacağım" ifadesini kullandı.

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Beylikdüzü'ndeki Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmamhatip Lisesi'nde oyunu kullandı.

İmamoğlu şu ifadelere yer verdi:

"Seçim sathı toplumun aynasıdır, turnusol kağıdıdır. Kimsenin oyuna müdahale edilmez ki, herkesin oyuna saygı duyulur. Keşke o toplumun talebine dönük dil kullanılsaydı. Çok helalleşeceğimiz şey var, yarından sonra bunlar konuşulacak. Ben bunların peşini bırakmayacağım.

Seçim anları değerlidir, adil bir şekilde sonuçlandığı sürece saygı duyacağız. Seçimlere bir son diye bakmamak lazım, yarın itibariyle yeni başlangıçlara sizleri uğurlarlar. Buradan hangi mesaj çıkarsa çıksın sorgulanması, ders çıkartılması gerekir. Milletimizin geleceğine en faydalı işleri nasıl yapabiliriz diye mutlaka irdeleyeceğiz. Sonuç ne olursa olsun güçlü bir başlangıcı dilemekle yükümlüyüm. İnanın çok pozitif bakıyorum günümüze ve yarınımıza.

Bu sonuçları Ankara'dan takip edeceğim

Bugün gördüğümüz kadarıyla İstanbul'da sorunlu bir saha yok. Komşu olduklarını, birbirlerine selam vereceklerini unutmasınlar. Her ilçede belediye başkanlarımız var, ilçe başkanlarımız var, süreçleri takip ediyorlar. Sorunsuz bir gün olmasını diliyorum.

Ben sonuçları Ankara'dan takip edeceğim. Genel merkezde olacağız. Bir önceki seçimle bu seçim arasında fark var. Bir önceki seçim biraz daha uzun soluklu bir seçimdi. Şimdi onun neredeyse 5'te biri hızında oy kullanılıyor. Bize görev düşer mi, çok zannetmiyorum. Çünkü süre hızlı ilerleyecek. Görev düşerse elbette ben de Mansur Bey'de genel merkezde olacağız. Ama bu akşamın lideri elbette ki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Belki kendileri kamuoyunu bilgilendireceklerdir, belki bilgilendirmeye sıra gelmeden güzel haberler vereceklerdir. Duygumuz bu yönde."