image

PeyamaKurd - Muharrem İnce, "Davutoğlu ile Babacan'ı bu ittifaktan at.Ben hiçbir şey istemeden destek vereceğim söz" ifadeleriyle, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslendi.

Seçime sayılı gün kala Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İstanbul'da, partisinin Bahçelievler İlçe Teşkilat Binası’nda konuşma yaptı.

CHP'nin ittifak kurduğu partileri hedef göstererek Kılıçdaroğlu'na seslenen Muharrem İnce, şu ifadelere yer verdi:

"İttifak kurduğun partilerin oyları sıfır çıkıyor. Dört partinin oylarını topluyorsun yüzde bir çıkıyor. Hepsine cumhurbaşkanı yardımcılığı, 77 milletvekili, hepsine 2'şer bakanlık veriliyor. Eğer diyorsanız ki 'Muharrem İnce bize yardımcı ol' olurum diyorum. Davutoğlu ile Babacan Türkiye'nin bu hale gelmesinde pay sahibi. Bunların oyu da yok. Oy burada Memleket Partisi'nde. Benim bir talebim yok. Ben memleketi düşünüyorum. Eğer siz de koltuklarınızı düşünmüyorsanız Davutoğlu ile Babacan'ı bu ittifaktan at. Sayın Akşener'i de cumhurbaşkanı yardımcısı yap ben hiçbir şey istemeden destek vereceğim, söz. Var mısın? Cumhurbaşkanı yardımcılığı istemiyorum. Bakanlık, makam, para, pul istemiyorum. Ama yapamazlar sıfır oyla her şeyi alıyorlar."