image

PeyamaKurd - Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları sonrası savunmasını güçlendirmeye çalışan Polonya, İngiltere ile iş birliğini arttırdı.

Londra'dan yapılan açıklamaya göre, İngiltere'nin Polonya ile imzaladığı savunma ekipmanı anlaşmalarının, bu ülkenin askeri kapasitesini artıracağı ve iki ülke arasındaki savunma iş birliğini güçlendireceğine vurgu yapıldı.

İngiltere-Polonya arasında mutabakat zaptı imzalandı!

Polonya ile ikili ilişkilere yönelik açıklamada bulunan İngiltere Savunma Bakanlığı, Bakan Ben Wallace'ın, Polonya'yı ziyaret ederek mevkidaşı Mariusz Blaszczak'la hava savunma silahları üzerine yakın çalışmayı içeren mutabakat zaptı imzaladığını duyurdu.

Polonya ordusu, İngiliz ordusu ile ortak çalışacak!

İngiltere Savunma Bakanlığı'nın yayımladığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bu, İngiltere ve Polonya'nın mevcut ve gelecekteki kompleks silahların geliştirilmesi ve üretilmesinde iş birliği yapmasına, (2017'de imzalanan) Savunma ve Güvenlik İşbirliği Anlaşması aracılığıyla kurulan ilişkinin daha da güçlendirilmesine ve silahlı kuvvetlerimizin birlikte çalışabilirliğini derinleştirmesine olanak tanır."

Öte yandan bakanlığın açıklamasında, iki ülkenin, Polonya'nın üç Arrowhead-140 fırkateyninin tedariki konusunda iş birliği yapmayı kabul ettiği vurgulandı.