image

PeyamaKurd - Bağdat'tan yapılan açıklamaya göre Irak güvenlik güçleri, terör örgütü IŞİD’in Bağdat valisinin yakalandığını duyurdu.

Operasyon ile ilgili açıklama yayımlayan Irak Güvenlik Medya Ağı, Irak güvenlik güçlerinin terörle mücadele programı çerçevesinde daha önce edinilen istihbarat doğrultusunda özel operasyon gerçekleştirdiği duyurdu.

Yapılan açıklamada, Ulusal Güvenlik Kurumu güçlerinin 3 ilde sürdürdükleri takibat çerçevesinde IŞİD’in Bağdat valisini yakalamayı başardığını belirterek, yakalanan teröristin IŞİD’in en önde gelen isimlerinden olduğu ve örgüt içerisinde çok sayıda önemli pozisyonda bulunduğunu bildirdi.

Ayrıca açıklamada, yakalanan teröristin örgüt içerisinde Şam, Rakka, Badiye, Selahaddin ve Bağdat genel emiri olarak bilindiği belirtilerek, söz konusu IŞİD’linin sivillere ve güvenlik güçlerine yönelik çok sayıda terör eylemi gerçekleştirilmesinden sorumlu olduğu vurgulandı.

Diğer taraftan açıklamada IŞİD’li yetkilinin Bağdat’ta bir dizi saldırı gerçekleştirme planı içerisinde olduğu da kaydedilerek, saldırıları planlarının çökertildiği belirtildi.