image

PeyamaKurd - Irak'ta Salahaddin vilayetinde Tikrit'in El-Bevvabiye köyünde altı kişilik bir ailenin tüm fertleri öldürüldü. Söz konusu yapılan saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlendi.

Açıklamada bulunan Irak Güvenlik Medya Hücresi, dün Selahaddin vilayetinin merkezi Tikrit'in El-Bevvabiye köyünde IŞİD tarafından düzenlenen saldırıda 8 kişinin öldürüldüğünü bildirmişti.

Köye yapılan saldırının hedefi olan bir evde öldürülen altı kişinin aynı ailenin üyeleri olduğu, diğer ikisinin ise bir avukat ve bir polis olduğu, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Saldırı ile ilgili terör örgütü IŞİD kaynakları, susturucu silahla düzenlenen saldırıyı üstlenerek hedef alınan kişilerin “Heşdi Şabi ajanları” olduğunu iddia etti.

Ayrıca açıklamada bulunan Irak ordusu bünyesindeki Ortak Operasyonlar Komutanlığı Sözcüsü Tümgeneral Tahsin el-Hafaci ise, “Bu olay, IŞİD çetelerinin uyguladığı terör eylemlerinden bir tanesi. Güvenlik güçlerinin, bu terörist çetelerin varlığına karşı önümüzdeki birkaç gün içinde yapacağı harika bir iş var” sözlerine yer verdi.