image

PeyamaKurd - Paris'te gerçekleşen bıçaklı saldırıda 2 kişi öldü, 2’siağır 8 kişi de yaralandı. Fransa yerel Televizyonlarının haberine göre saldırıyı IŞİD’in üstlendiği açıklandı.

IŞİD Mensubu olduğu sanılan kişi 2 kişinin ölmesine, 8 kişinin ise yaralanmasına sebep olmasından dolayı polis tarafından öldürüldü.

Fransa Paris’te yaşanan saldırının ardından IŞİD’in saldırıyı üstlendiğine dair bir bildiri yayınladığı ortaya çıktı. Fransa İçişleri Bakanı Gerrard Collomb sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, saldırının nasıl bir motivasyon içerisinde yapıldığına dair bir bilgileri olmadığını belirterek, "Hızla reaksiyon gösteren ve durumu kontrol altına alan, saldırganı etkisiz hale getiren polis güçlerimizi tebrik ediyorum. Kalbim, bu acımasız saldırının kurbanlarıyla beraber" ifadesine yer verdi.

Fransa haber kaynaklarına göre, Saldırıyı düzenleyen IŞİD Militanı bir asker olduğu ve Irak, Suriye'deki bombalamalara karşı bu saldırıyı gerçekleştirdiğini ve saldırıyı yaparken Allah u Ekber dediğini duyurdu.

Terörle Mücadele Dairesi saldırı ile ilgili soruşturma başlattı.