image

PeyamaKurd  -  Hamas Sözcüsü Hazim Kasım, İsrail'in Suriye'de Esad rejimi güçlerine yönelik yaptığı saldırılardan sonra açıklamalarda bulundu.

İsrail güçlerinin pazar günü Suriye topraklarına karşı saldırılara tepkisini dile getiren Hazim Kasım, İsrail saldırganlığa karşı "ümmetin birlikte hareket etmesi gerektiğini" vurguladı.

Kasım yaptığı açıklamada, "Siyonist terör, Gazze Şeridi'ne yönelik cinayetlerinin ardından halkımıza ve ümmetimize yönelik düşmanlık dairesini genişletmektedir. Batı Şeria bölgesinde cinayet operasyonları düzenliyor. Mescidi Aksa'ya baskınlar düzenliyor. Şimdi de kardeş Suriye'nin topraklarına rastgele hava saldırıları düzenlemiştir" ifadelerini kullandı.

Filistin medyasının haberine göre Kasım, İsrail'in bütün alanlara yayılan saldırganlığı karşısında, saldırganlığının önüne geçilebilmesi için birlikte ve ortak davranılması gerektiğini kaydetti.

İsrail güçlerinin pazar günü Suriye'ye ilişkin olarak savaş uçaklarıyla yaptıkları hava saldırısında üç Esad rejimi askeri ölürken üç asker ise yaralandı.