image

PeyamaKurd - İyi Parti'nin "HDP ile iş tutmayacağını" dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, "Bizim tek bir çizgimiz var, teröre terör demeyen, teröriste terörist demeyen, Apo'ya terörist demeyen HDP ile de iş tutmayız. Onlardan medet umanlarla da iş tutmayız" açıklamasında bulundu.

Antalya'da merkezindeki bir otelde düzenlenen "İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" konulu toplantıda konuşan vekil Erdem, hukuk denen şeyin hayatın kendisi olduğunu, hukukun bozulması durumunda ekonominin ve huzurun bozulacağını ifade etti.

"Vekillerin tam olarak denetlediği bir sistem istiyoruz"

Erdem açıklamasında, Türkiye'nin çaresiz olmadığını, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 2018'de bu ülkenin iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönmesi gerektiğini ifade ettiğini aktararak, "Bunun önemi şu, halka hizmet etmek için halktan oy alan ve halkın teveccühüyle iktidara gelen sistemin, kişinin ve yürütmenin yine halkın temsilcisi olan halk adına mecliste bulunan milletvekilleri tarafından tam olarak denetlenebildiği bir sistem istiyoruz" sözlerini kullandı.

Erdem açıklamasında, Türkiye'nin çok büyük bir ülke olduğunu ve ekonomik bakımdan da çaresiz bir ülke olmadığını belirterek şunları dile getirdi:

"Parti çalışmalarına iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter ilkelerini koyduk. Çünkü tek bir parti anayasa hazırlayamaz, bir anayasanın faydalı olabilmesi için ülkede en geniş mutabakatla hazırlanması gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni anayasası seçimlerden sonra seçmenlerimiz bize teveccüh edip yetki verdikten sonra bütün partilerle, yargı mensupları, sivil toplum kuruluşları ve akademiyle, yani ülkede elini taşın altına koyan herkesle hazırlanacak."

"Apo'ya terörist demeyen HDP ile de iş tutmayız"

İYİ Partili Erdem, parti olarak bugün seçim yapılacakmış gibi parti kadrolarının çalışma yaptığını ileri sürdü.

Ayrıca Erdem, ülkenin 27 yıldan beri Meral Akşener'i tanıdığını ve HDP ile iş tutmayacağını belirterek şunları ifade etti:

"Bizim için Türk'ü Kürt'ü yok. Diyarbakır'ı, Konya'sı, Antalya'sı, İstanbul'u yok. 83 milyona hizmet etmek için varız. İYİ Parti ilkeler üzerine siyaset yapan bir parti. Bizim tek bir çizgimiz var, teröre terör demeyen, teröriste terörist demeyen, Apo'ya terörist demeyen HDP ile de iş tutmayız. Onlardan medet umanlarla da iş tutmayız."