image

PeyamaKurd - Kanada Savunma Bakanı Anita Anand, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile Pentagon’da buluştu. Bakan Anand, “Rusya, haritaları kendi amaçlarına uyacak şekilde yeniden çizemez” eleştirisinde bulundu.

Kanadalı Bakan Anand, NATO topraklarını savunmaya hazır olduklarını ifade ederek şöyle devam etti: "Ukrayna'yı desteklemeye devam edeceğiz. Rusya, Kanada, ABD ve müttefik ve ortaklarımızın iradesini test ediyor. Rusya, haritaları kendi amaçlarına uyacak şekilde yeniden çizemez. Rusya, kurallara dayalı uluslararası düzeni sonuçsuz bir şekilde aşındıramaz. Egemen uluslar haritadan silinemez ve NATO bölünemez. Aslında, bu hafta Almanya'da gördüğümüz gibi, hiç olmadığı kadar birlik içerisindeyiz." 

Anand ayrıca,Kanada'nın, gelecek haftalarda Ukrayna'ya 8 zırhlı araç yollayacağını ve Ukrayna'ya savaşması ile kazanması için gereken teçhizatı sağlamayı sürdüreceklerini dile getirdi. 

Austin ise kendi stoklarından Ukrayna'ya silah vermeyi sürdürdüklerini ifade ederek, Kanada'nın bu konudaki katkılarından ötürü Anand'a teşekkür etti.