image

PeyamaKurd - Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin basın toplantısında gündeme ilişkin konuştu.

“Böyle bir iktidarın gitmesi icap eder”

"İktidar öyle bir noktaya geldi ki gözü hiçbir sıkıntıyı görmüyor" diyen Karamollaoğlu, sandığı işaret ederek, "Böyle bir iktidarın da görev başından seçimle gitmesi icap eder" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın güvencesiz tam kapanma dönemine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, "Olağanüstü tedbirlere ihtiyaç var. Ancak siz insanlara sokağa çıkmayacaksınız iş yerinizi açmayacaksınız, çalışmayacaksınız dediğiniz zaman onların problemlerini çözmekle de mükellefsiniz" diye konuştu.

“Birileri milyonlarca dolar kripto parayı buhar etti”

Kripto para vurgununa ilişkin de konuşan Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Birileri milyonlarca dolar kripto parayı buhar etti. İktidar da nereye gitti bu para diyor. Birileri çıkıp da bu kadar parayı topluyorsa senin de bunu kontrol edecek bir mekanizma kurman gerekmezmiydi.

Vatandaş bakıyor ki bu kişiler bakanlarla fotoğraf çektirmişler. Üst kademedeki insanlarla fotoğraf çektirmişler insanlarda zannediyor ki hükümet bunlardan haberdar. Ben kimseyi fotoğraf çektirdiği için de kınamıyorum buradaki durum böyle bir konu mevzu bahisken iktidarın bu paraları denetlememesidir.

 Onun için Türkiye’yi yönetemiyorlar. Lütfen aklınızı başınıza alın biz bu hale nasıl geldik. Bu sebeple biz iktidarı süratle tüm problemleri çözecek tedbirler almaya davet ediyoruz.”