image

PeyamaKurd - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kürt sorununda HDP'yi muhattap göstermesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. 

Kılıçdaroğlu'nun tarihi bir yanlış içinde olduğunu iddia eden MHP’li Bahçeli, "Zamanlama itibariyle çok manidar olan bir dönemde HDP’yi meşru görmek, meşruiyet çemberine almaya heveslenmek Anayasa Mahkemesi üzerinde fiili baskı kurmak anlamına gelecektir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, “CHP artık HDP’dir, HDP zaten PKK’dır, nihayetinde İP ile CHP de PKK’nın mandası altına girmiştir” dedi. 

Bahçelinin açıklamasından bazı satır başları şu şekilde: 

“Sözde Kürt sorunu emperyalistlerin hiç taviz vermediği, işbirlikçilerinin hiç vazgeçmediği bir istismar, bir inkar, bir ihanet mekanizması olarak kullanılmıştır.

Herkesi uyarıyorum, kökeni, mezhebi, dili ve yöresi ne olursa olsun, Türkiye’de tek bir insanımız bile sorun değildir veya siparişi Türkiye düşmanları eliyle verilen yığma bir sorunun parçası görülemeyecektir.”

“Sözde Kürt sorunundan bahsetmek, başka bir ifadeyle Kürt kökenli kardeşlerimi sorun olarak işaretlemek, hatta fişlemek demektir. Bunun adı da vatana ve millete ihanettir.

Cumhuriyet Halk Partisi’yle İP’in aynı anda HDP’yi meşru organ görüp sözde Kürt sorunu üzerinden PKK’ya zeytin dalı uzatmaları terörizmin değirmenine su taşıyan bedhahlıktır. HDP’yi meşru görmek, meşruiyet kavramına vurulmuş paslı zincirdir.”