image

PeyamaKurd - ABD liderliğindeki Uluslararası Koalisyon güçleri, Kürdistan Bölgesi üzerinden Rojava’ya askeri-lojistik ekipman ve yakıt takviyesi gerçekleştirdi.

Bölgedeki güvenilir kaynakların Peyamkurd’e aktardığı bilgilere göre, Uluslararası Koalisyon güçlerine ait 40 araç, Kürdistan Bölgesi ile Rojava arasındaki Tanf Sınır Kapısı’ndan geçerek Haseke ve Deyrizor’daki üslere doğru hareket etti.

40 araçlık konvoyun askeri lojistik ekipmaları ve yakıt takviyesini bölgedeki üslere aktardıktan sonra tekrar Kürdistan Bölgesi’ne geçiş yaptığı bildirildi.

Rojava’ya askeri takviyeler arttı: Koalisyon Bradley savaş tanklarını duyurmuştu!

Haseke'de geçen ay düzenlenen terör örgütü IŞİD saldırılarının ardından Rojava'ya yönelik askeri yardımlar arttı. Koalisyon güçleri en son Rojava'ya ABD ordusuna ait Bradley savaş tankları takviyesi gerçekleştirildiğini aktarmıştı.

ABD liderliğindeki Uluslararası Koalisyon önceki gün yaptığı açıklamada, Rojava’ya ek olarak M2A3 Bradley savaş tankları konuşlandırıldığını doğrulamıştı.

Koalisyon’un resmi sitesinde yayımlanan haberde, ABD Hava Kuvvetleri’ne ait C17 Globemaster uçağı aracılığı ile Rojava’ya daha fazla Bradley savaş aracı teslim edildiği kaydedilmişti.

Sitede yer alan haberde “Birleşik Ortak Görev Gücü (Uluslararası Koalisyon Güçleri) yakın zamanda Rojava’ya ek olarak konuşlandırdığı bu son askeri yardım ile terör örgütü IŞİD’i yenmek için ortaklığını sürdürdüğünü gösteriyor” ifadesi kullanıldı.