image

PeyamaKurd- Türkiye’de iktidardaki AKP içerisinde istifalar parti içi dinamikleri sarsarken; bir yandan da Davutoğlu ve yeni oluşum grubu ile AKP medyası arasında tarafların birbirini fetöcülükle suçlamaları Türkiye medyasının gündemini oluşturmaya devam ediyor.

AKP aleyhine açıklamalarda bulunan ve AKP’den ihracı istenen eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, “Terörle mücadele konusunda bizi bugün eleştirenler eski defterler açılırsa insan içine çıkamaz. İleride Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır.” ifadelerini kullanmıştı.

Ahmet Davutoğlu'nun bu konuşmasının ardından, sert bir yazı kaleme alan AKP'ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan,  'Konuşun ki "büyük resim" netleşsin' başlıklı bir yazısında Davutoğlu için "Konuşmazsan adam değilsin" suçlamasını içeren sert bir yazı yazmıştı.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen eski milletvekili Abdullah Başçı, Hilal Kaplan'a sosyal medya hesabı aracılığıyla sert bir yanıt verdi.

Kişisel Facebook hesabı aracılığıyla Hilal Kaplan'a dair bir paylaşımda bulunan Başçı, "Yazık, dünün fetöcüsü bugün ülkeyi dizayn etmeye çalışıyor" dedi.