image

PeyamaKurd - Konya’nın Meram ilçesinde aynı aileden 7 Kürt vatandaşı öldüren katil Mehmet Altun’un ilk ifadesi ortaya çıktı.

Katil Altun verdiği ilk ifadesinde “Arkamda iz bırakmak istemediğim için yerde yatan yaralılara tekrar ateş ettim” dedi.

Gözaltına alınan katilin ifadesinde, öldürdüğü Dedeoğulları’nın evine, mayıs ayında çıkan kavga nedeniyle tutuklanıp serbest bırakılan ablası Ayşe Keleş, halen tutuklu olan eniştesi Lütfi Keleş ve diğerleri hakkındaki şikayetlerinden vazgeçip, uzlaşma sağlamak için gittiğini öne sürdüğü belirtildi.

Kendisini ‘belediye yetkilisi’ olarak tanıtıp aile fertlerini bahçeye davet ettiğini, konuşma sırasında yüzündeki cerrahi maskeyi indirmesi üzerine ailenin kendisini tanıyıp tepki gösterdiğini belirten katil, ifadesinde şu açıklamayı yaptı:

“Uzlaşma sağlamak için eve gittim. Önce kendimi belediye yetkilisi olarak tanıttım. Maskeyi indirince beni tanıdılar. Beni tanıdıktan sonra üzerime yürüdüler. Ben de tabancamı çıkartıp, ablam ve eniştem hakkındaki şikayetlerinden vazgeçmelerini söyledim. Şikayetten vazgeçmeleri için kendi hazırladığım evrakı imzalamalarını istedim. Uzlaşmak için gitmiştik. Tepki gösterip üzerime yürümeleri nedeniyle ateş edip hepsini öldürdüm. Arkamda iz bırakmamak için yerde yattıkları sırada tekrar ateş edip, güvenlik kamera kayıtlarının silinmesi için de evi ateşe vermek istedim.”

Mezarlıkta yakalanmıştı

Üçpınar Mahallesi yakınlarında dün arazi taraması yapan Özel timler, saat 18.00 sıralarında katili, saklandığı mezarlıkta yakalamıştı.

Üzerinde, olay sırasında giydiği elbiselerle yakalanan katilin, günlerdir saklanmasına rağmen kıyafetlerinin çok fazla kirli olmaması dikkat çekmişti.