image

PeyamaKurd - Irkçı saldırıda 7 kişinin öldürüldüğü Dedeoğulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut, katledilen Serpil Dedeoğulları'nın Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medya hesabından mesajlar yazdığına dair görsel paylaştı.

Soylu’ya, Serpil Dedeoğulları tarafından yazıldığı iddia edilen yazışmada, “Her yere yazdım ama kimseye sesimi duyuramadım. Lütfen bari siz yardım edin. Konuşmak için her zaman müsaitim. Meram Konya’da ikamet ediyoruz” ifadesi kullanılıyor.

Ne olmuştu?

Konya'nın Meram ilçesine bağlı Hasanköy Mahallesi'nde yaşayan Dedeoğulları ailesine 30 Temmuz günü yapılan ırkçı saldırıda yedi kişi öldürülmüştü.

Katliamdan önce 12 Mayıs tarihinde de aileye 50-60 kişilik bir grup saldırmış ve Dedeoğulları’ndan yedi kişi çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. 12 Mayıs’taki saldırının ardından aile Çalık ve Keleş aileleri hakkında şikayetçi olmuş ve koruma talebinde bulunmuştu. Ailenin şikâyeti üzerine Keleş ve Çalık ailelerinden tutuklanan 6 kişi mahkemenin art arda verdiği kararlarla tahliye edildi. Tahliye gerekçesinde "Tutuklama tedbiriyle istenen maksat hasıl oldu" ifadesi kullanıldı. 10 şüpheliye ise polis koruması verildi.