image

PeyamaKurd - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilk turda elenen ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın, Kılıçdaroğlu'ndan hiçbir talebi olmadığı iddiasını yalanladı.

Sinan Oğan, Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini açıklamasının ardından katıldığı TV programında Oğan, “Kemal Kılıçdaroğlu'ndan hiçbir talebim olmadı. Seçimi kazanacağına dair hiçbir ikna edici bir şey kullanmadı” diye konuştu.

Sinan Oğan’ın bu sözlerine Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan yalanlama geldi.

Sosyal medya hesabından Oğan’ın Kılıçdaroğlu’ndan makam talep ettiğine dikkat çeken Yavaş, şu ifadelere yer verdi:

“Hayır @DrSinanOgan bey, Sn. @kilicdarogluk'dan makam talebiniz oldu. Hem de 'Tabanımı ikna etmek için kamuoyuna deklare edilmesi gerekir, aksi halde ikna edemem' dediniz. Cumhur İttifakı'ndan talebiniz olduğunu duymadık. Şimdi tabanınızı nasıl ikna edeceksiniz merak ediyorum.” 

"İstikrarı düşünseydiniz"

Yavaş, Sinan Oğan'ın "Parlamento ile cumhurbaşkanlığının farklı yerlerde olması ülkeyi krize götürür. Açık ve net. Parlamentoyu alan tarafın cumhurbaşkanlığını alması bu ülkenin geleceği ve istikrarı açısından son derece önemlidir." sözlerine de, "Sayın Kılıçdaroğlu ile görüşmeyi yaptığınızda TBMM'deki tablo belli olmuştu, böyle bir konuşma da gerçekleşmedi. Baştan bu kanaatte olsaydınız ve gerçekten istikrarı düşünseydiniz Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ile hiç görüşmemeniz gerekirdi" şeklinde cevap verdi.