image

PeyamaKurd - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme dair değerlendirmede bulundu.

Bahçeli, AYM'nin yarın görüşeceği HDP'ye açılan kapatma davasının seçim sonrasına bırakılması başvurusu ile ilgili de konuştu.

Bahçeli, HDP'nin kapatılması istemli davada, parti yetkililerinin "davanın seçim sonrasına bırakılması" başvurusunu hedef alarak, "Anayasa Mahkemesi'nin HDP'nin talebiyle 25 Ocak 2023 tarihinde kapatılma davasının seçim sonrasında görüşülecek olması adalet ilkeleriyle tamamiyle aykırıdır. Bu neyin görüşmesi, neyin arayışıdır. Anayasa Mahkemesi şehitlerimizin dökülen kanlarını da seçim sonrası görüşecek midir?” dedi.

“HDP kapatılmalı, kapısına kilit asılmalıdır” diyen MHP’li Bahçeli, “HDP'nin isteğiyle Anayasa Mahkemesi'nin davayı sulandırması doğru değildir. Cumhur İttifakı'nı yıkmazlarsa yok olacaklarmış, şunu bileydiniz. Biz bitmeyiz ama teröristleri ve bölücü canileri bitirmek, bizim tutulacak yeminimizdir. Millete, tarihe ve şehitlere namus borcumuzdur” sözlerini kullandı.

Ayrıca, “Seçimler Allah nasip ederse 14 Mayıs'ta yapılacaktır. 26 Ocak 2023'te 11. 6'lı masa toplantısı İP'in ev sahipliğinde yapılacaktır. Milletimizin gündemi zillet değil vatandır, bağımsızlıktır, 14 Mayıs demokrasi zaferidir” diye ekledi.