image

PeyamaKurd - Millet İttifakı'ndan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i sürpriz bir şekilde ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu ve Akşener, İYİ Parti genel merkezindeki ziyaretin ardından ortak açıklamada, Türkiye’de ekonomideki gidişata ve yükselen dolar kuruna dikkati çekerek erken seçim çağrısında bulundu.

Ülke ekonomisinin yönetilemediğini dile getiren Kılıçdaroğlu şu ifadelere yer verdi:

"Kendilerine yine çağrı yapıyoruz. Yönetemediğinizi biliyoruz, yönetemiyorsunuz, ya Merkez Bankasının müdürü ol çık açıklama yap ya da 'Merkez Bankasına müdahale etmeyi doğru bulmuyorum' diyorsan müdahale etme. Koskoca bir kurum, sadece Türkiye'de değil dünyada da itibarsızlaştırıldı. Kendisine açık ve net çağrıda bulunuyorum, yönetemiyorsun, milletin sırtına daha fazla yük yükleme. Bu kadar yükü bu millet çekemez. Bir an önce Türkiye'nin seçime gitmesi gerekiyor."

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı "memleket masasını toplaması" çağrısını anımsatan Akşener, "Bugün bu çağrıyı yapmam lazım ama o günden ağzım yandı, inanılmaz hakarete uğradım. Artık yolun sonu görünmüştür. Bütün bunların ortadan kalkmasının yolu seçimin yapılması. Hür, bağımsız ve tarafsız bir biçimde seçimlerin yapılıp, milletimiz kimi tercih ediyorsa ona saygı duymanın yolunu açıp, seçimlerin yapılması lazım. Sayın Kılıçdaroğlu'na katılıyorum" sözlerine yer verdi.