image

PeyamaKurd - Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda Kürtlere yönelik operasyon yapacağı gündemdeki yerini koruyor. ABD'nin, AB'nin ve birçok ülkenin karşı çıkmasına rağmen Ankara, operasyon yapmada kararlı. YPG'ye ve Kürtlere son operasyon tehdidi de Suriye Askeri Muhalefet sözcüsünden geldi. 

Suriye Askeri Muhalefet sözcüsü Eymen Asimi,söz konusu operasyona yönelik bir açıklama yayınladı.  Asımi, Türkiye'nin Fırat Nehri'nin doğusundaki YPG'ye karşı düzenleyeceği operasyona ilişkin, "ABD’ye rağmen Türkiye’nin yapacağı harekata destek vermekte kararlıyız. Türkiye ile beraber operasyonlarda yer alacağız" ifadelerini kullandı.

Asimi Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin, Fırat Nehri'nin doğusunda YPG'ye yönelik başlatacağı askeri operasyona destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Uluslararası topluma da seslenen Sözcü Asımi, Türkiye'nin ve Suriye askeri muhalefetinin yanında yer alma çağrısını da yaptı.

Sözcü, "ABD Dışişlerinden ve temsilcilerden, Türkiye'nin yanında Fırat'ın doğusunda düzenlenecek harekata katılmamamız için telefonlar aldık. ABD’ye rağmen Türkiye’nin yapacağı harekata destek vermeye kararlıyız" dedi.