image

PeyamaKurd - HDP tarafından Muş Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen ve AKP’li rakibine karşı yüzde 33.49 oranında oy alarak seçimi kaybeden Sırrı Sakık, Twitter'da bir video paylaştı.

Hiçbir tarafın zafer ilan edemeyeceğini dile getiren Sakık, "Muş Merkez İlçe Seçim Kuruluna itiraz başvurumuzu yaptık. Tüm görevlilileri, yetkilileri görevlerini adil bir şekilde yerine getirmeye davet ediyorum. Adil olmayan bir seçim sonucu asla meşru olamaz.

Gasp edilmiş tüm oylar Muş halkının iradesidir. Bu iradeye saygı duyup, ihlal edilen yasa ve anayasanın uygulanmasını istiyoruz. Her türlü hukuki yola başvuracağız.Tüm amacımız meşru bir seçim sonucu ve bu şehrin huzurudur. Bu şehri germek değil amacımız" ifadelerini kullandı.

 

Sakık Twitter hesabından merkez ilçe seçim kurulu önünden bir video paylaştı. Sakık, videoya "Yer: Muş Merkez İlçe Seçim Kurulu. Dün işte bu koşullarda seçim mücadelesi verdik" notunu düştü.

Muş'taki belediye başkanlığı seçiminde resmi verilere göre AK Partili Feyat Asya 15 bin 914 (yüzde 34.83), HDP'li Sırrı Sakık ise 15 bin 303 (yüzde 33,49) oy aldı. 2446 oy ise geçersiz sayıldı.