image

PeyamaKurd - Uygulanan tecrit nedeniyle ilgili PKK lideri Abdullah Öcalan’ın avukatları, 22 Mayıs’ta yaptıkları görüşmeye dair kısa bir sürede kamuoyunu bilgilendireceklerini açıkladı.

Abdullah Öcalan’a uygulanan “Tecrit” nedeniyle Türkiye ve Kürt illerinde devam eden açlık grevi eylemlerinin bugün düzenlenecek basın açıklamaları ile son bulacağı ifade edilmişti.

Söz konusu PKK lider Abdullah Öcalan’ın savunmasını üstlenen Asrın Hukuk Bürosu, Twitter hesabında konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Asrın Hukuk Bürosu’nun 22 Mayıs’ta görüşmeye ilişkin yaptıkları açıklamada, Öcalan’ı görmeye dair kısa bir sürede kamuoyunu bilgilendirecekleri dile getirildi.

Avukatların açıklamasında, “22 Mayıs’ta Müvekkilimiz Sayın Abdullah Öcalan ile gerçekleştirdiğimiz- görüşmede müvekkilimizi açlık grevlerine dair görüşlerini, yine onun isteği üzerine öncelikle grevcilere iletmekte ve onlarla tartışmaktayız. Bu tartışma sonuçlandığında kamuoyunun merakla beklediğini bildiğimiz bu konuda doyurucu bir açıklamayı vakit kaybetmeksizin paylaşacağız. Saygılarımızla” sözlerine yer verildi.