image

PeyamaKurd - Sinan Oğan, Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ile “aynı karede” bulunduğuna ilişkin eleştirilere cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın ,Neçirvan Barzani, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in olduğu kareden dolayı Oğan’a sosyal medyadan eleştiriler yöneltildi.

Neçirvan Barzani ile Oğan’ın aynı karede bulunmasını eleştirenler arasında olan İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan, “Ülkücüyü kessen Barzani ile fotoğraf çektirmez. Plana sadık kalmış” dedi.

Özkan’a yanıt veren Sinan Oğan “Bunu cehaletten mi yazdınız?” diye sorarak şu ifadelere yer verdi:

“İbrahim bey merak ediyorum bunu cehaletten mi yazdınız, yoksa Belediye işlerinden arta kalan vakitlerde yarı zamanlı trollük mü yapıyorsunuz? Hiç uluslararası bir toplantıya katılmadın mı, hiç kokteyle katılmadın mı ömründe? Bu tür ortamlarda siz birisiyle konuşurken birileri gelir orada durur ve ya sizin konuştuğunuz kişi ile selamlaşır? O esnada orada bulunan fotoğrafçılar da fotoğraf çeker. Bunlar önceden planlanan görüşmeler değil ki…

Senaryo yazıyorsunuz …”