image

PeyamaKurd - PKK en son geçtiğimiz hafta yayınladıkları bir video ile ‘’Güney Kürdistan Öz Savunma Güçleri’’ adı altında yeni bir silahlı örgüt kurduklarını açıkladı. Söz konusu örgüt Kürdistan Bölgesi’ne saldırı düzenlemekle tehdit ediyor.

PKK’nin Kürdistan Bölgesi’ne yönelik tehditlerini, medyada yer alan PKK’nin Abdullah Öcalan’a yönelik sansür iddialarını değerlendiren PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi ve siyasetçi Osman Öcalan, konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Osman Öcalan PKK’nin, Abdullah Öcalan’ı devre dışı bıraktığını, İmralı’dan gelen mesajların komuoyuyla paylaşılmasını engellediğini ifade etti.

PKK’nin Öcalan’ın ailesini de tehdit ettiğini ifade eden Osman Öcalan; “PKK’nin İmralı’dan gelen mesajlar hakkında ailemin konuşmasını istemedi. PKK ailemden o konuya ilişkin konuşmamasını istedi ve ailemi ölümle tehdit etti” sözlerine yer verdi.

Öte yandan KCK, artık meşru değil sözlerini yeniden kullanan Öcalan, “Çünkü; Abdullah Öcalan’ı artık tanımıyorlar. Yaklaşık 4 yıldır Öcalan’ı dinlemiyorlar. Öcalan’a ‘başkan’ deyip O’nun dediklerini yerine getirmiyorlar. Sadece Kandil değil HDP de Öcalan’ı dinlemiyor. Ve Öcalan’ın aksine hareket ediyor” şeklinde konuştu.