image

PeyamaKurd - Terör örgütü IŞİDlilerin firar girişimi sonrası Haseke’de yaşananlarla ilgili açıklama yapan Rojava İç Güvenlik Güçleri Genel Komutanlığı, ‘kentte genel yasak ilan edildiğini’ bildirdi.

Bölgedeki gelişmelerle ilgili ANHA’nın aktardığına göre Rojava İç Güvenlik Güçleri Genel Komutanlığı Haseke’de yaşananlarla ilgili açıklama yaparak ‘kentte genel yasak ilan edildiğini’ duyurdu.

Rojava'daki İç Güvenlik Güçleri, halkı güvenlik güçlerinin aldığı önlemlere göre hareket etmeye ve güvenliğin sağlanmasına yardımcı olmaya çağırdı.

Genel yasak ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hasekê'de yaşanan olaylar, IŞİD çetelerinin Xiwêran cezaevinden kaçma ve mahallede saklanma girişimleri sonucunda güçlerimiz teröristlerin tehlikeli girişimlerini sonlandırmak için çalışacak. Bu temelde, halkımızı aşağıda belirtiğimiz önlemlere göre hareket etmeye çağırıyoruz.

Terörün ortadan kaldırılmasına ve bölgede güvenliğin sağlanmasına kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Halkımızın terörü ortadan kaldırmak için güçlerimizi destekleyeceğini umuyoruz.”