image

PeyamaKurd - Türkiye'nin Rojava'ya yönelik operasyon hazırlıkları ile ilgili sürecin tamamlandığı iddia edildi. TSK'nın Rojava takviye güç gönderdiği açıklandı.

Bölgedeki operasyon hazırlıkları ile ilgili Şarkul Avsat Gazetesi İdlib’ten yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Türkiye, Halep kırsalındaki Kobani ve Minbic böleglerine operasyon başlatma amaçlı takviyeler yaptığını vurgulandı.

Gazetenin haberine göre, Türkiye destekli Suriye Milli Ordusu (SMO), Halep’in kuzeyindeki Kobani ve Menbic kentlerine savaşçı ve askeri araç takviyeleri göndermeye devam ettiğini vurgulandı.

TSK'nın DSG'ye yönelik hazırlıkları tamamlandı iddiası!

Habere göre, Türk kuvvetlerinin Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) karşı askeri operasyon başlatmak için hazırlıklarını tamamladığı iddia edidi. 

Ayrıca habere göre SMO'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“56 tank, 11 roketatar ve lojistik teçhizat yüklü onlarca askeri tırdan oluşan bir Türk askeri konvoyu, Halep’in kuzeyindeki Menbic bölgesine doğru Suriye topraklarına girdi. Suriye Millî Ordusu gruplarından oluşan büyük bir askeri konvoy da Halep’in kuzeyindeki Minbic ve Kobani eksenlerine ulaştı.”