image

PeyamaKurd - ABD ve Rusya arasındaki ilişkiler Ukrayna savaşı nedeniyle gerilirken, Moskova yönetiminden mahkum takasına ilişkin açıklama geldi.

Açıklamada bulunan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Moskova'nın Washington ile hüküm giymiş kişilerin takası konusunda profesyonel bir çalışmaya hazır olduğuna dikkat çekerek, ABD’nin bu konuda çalışma yerine entrika ve spekülasyona başvurduğunu belirtti.

Rossiya 1 televizyonuna demecinde Moskova'nın Washington ile hüküm giymiş kişilerin takası konusunda profesyonel bir çalışmaya hazır olduğunu belirten Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, söz konusu ABD’nin bunun yerine entrika ve spekülasyonla uğraşmaya devam etmesi halinde Amerikalıların soruları Washington'a yöneltmesi gerektiğini vurguladı.

"Moskova, profesyonel bir tartışmaya ve somut eylemlere hazır"

Sözcü Zaharova açıklamasında, “Rus tarafında bunun için her şey hazır. Fakat Amerikan tarafı bu korkunç siyasi entrikalara ve münakaşalara devam edecekse, Amerikan vatandaşları kahramanlarını bilsin” ifadesini kullandı.

Ayrıca Sözcü Zaharova ABD ile mahkum takasına ilişkin şu sözlere yer verdi:

“Bir kez daha vurgulamak isterim, Rus tarafı bu konuda profesyonel bir tartışmaya ve somut eylemlere hazır. Ancak sadece profesyonelce, bununla uğraşması gereken insanlarla. Bu mikrofon başında yapılan bir iş değil.”