image

PeyamaKurd - Ukrayna savaşı nedeniyle Batılı ülkelerin Rusya'ya yönelik yaptırımları sürerken Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitriy Polyanskiy, batının Ukrayna ile ilişkilerine dikkat çekti. Rus Temsilci açıklamasında, Batı'nın Ukrayna'daki çatışmada henüz Rusya'nın tüm kırmızı çizgilerini aşmadığını ifade etti.

Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitriy Polyanskiy, Rumble adlı platformda blog yazarı Kim Iversen'e verdiği demeçte şu değerlendirmelerde bulundu:

"Rusya, NATO ile doğrudan çatışma istemiyor. NATO, benzer açıklamalar yapıyor ancak fiiliyatta Ukrayna'ya sadece silah değil tedarik etmekle kalmıyorlar, aynı zamanda bu silahların bakımı için uzman gönderiyorlar, zira bunların büyük bölümü Batılı uzmanların desteği olmadan çalıştırılamaz."

Ayrıca Dmitriy Polyanskiy açıklamasında, ABD'nin Ukrayna'daki operasyonel planlamada doğrudan yer aldığını ve Ukrayna ordusuna silah tedariklerinin silahlı çatışmaların gidişatında kökten bir değişikliğe yol açmayacağını belirtti.

Rus diplomat açıklamasının devamında ise, "Bazı kırmızı çizgilerin aşıldığına dair daha fazla sinyal gönderiyoruz fakat muhtemelen en kırmızı çizgiler henüz aşılmadı. Rusya gibi nükleer bir güçle iş tutarken, eğer daha fazla gerilim yaratma arzusu varsa, o zaman tüm imkanlar hesaba katılmalıdır" dedi.