image

PeyamaKurd- Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Odessa bölgesinde Liman yerleşim birimi civarında İngiltere'den Ukrayna'ya teslim edilen 2 Harpoon kıyı füze sisteminin imha edildiği bildirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus askeri birliklerinin Ukrayna'da savaştaki eylemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Rus ordusunun taarruzlarını sürdürdüğünü belirten Konaşenkov, şu açıklamalarda bulundu:

“Mıkolayiv bölgesinde, Oçakov şehri yakınlarında Ukrayna Bölgesel Savunma Birlikleri ateş altına alındı ve bunun sonucunda 290'a yakın Ukrayna askeri öldürüldü ve 29 askeri zırhlı araç etkisiz hale getirildi.”

Konaşenkov, Mıkolayiv şehrinde Ukrayna bölgesel savunma birliklerine ait geçici dağıtım noktasını Rus Hava ve Uzay Kuvvetlerinin vurduğunu kaydederek, bu saldırılar sonucunda da 85 Ukrayna askerinin etkisiz hale getirildiğini, 15 askeri teknik aracının yok edildiğini dile getirdi.

İngiltere’nin Harpoon Sistemi, yok edildi!

Bakanlık Sözcüsü, denizden fırlatılan yüksek hassasiyetli silahla Odessa bölgesinde Liman yerleşim birimi civarında İngiltere'den Ukrayna'ya teslim edilen 2 Harpoon kıyı füze sisteminin imha edildiğini söyleyen Konaşenkov, Rus uçaklarından fırlatılan yüksek hassasiyetli füzelerle Kramatorsk şehrinde 2 adet Toçka-U füze sistemi ile 150'den fazla Ukraynalı milliyetçi gücün vurulduğunu söyledi.

Ayrıca, Donetsk'te Mayaki yerleşim biriminde Grad çok namlulu roketatar ile mühimmat deposunun yok edildiğini kaydeden Konaşenkov, bir günde 4 çok namlulu roketatar ve 4 top bataryasının vurulduğunu da sözlerine ekledi.

İgor Konaşenkov, Rus hava muharebe taktik birlikleri ile topçu ve füze birliklerinin Dnipro bölgesinde Annovka yerleşim birimindeki Ukrayna ordusuna ait hedefleri vurduğunu da açıkladı.